4/10 osób bezrobotnych po szkoleniach znajduje zatrudnienie

W zeszłym roku szkolenia zakończyło prawie 80 tys. bezrobotnych. Przeciętnie pomogły one znaleźć zatrudnienie czterem osobom na dziesięć wg. danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Powiatowe Urzędy Pracy najczęściej osoby bezrobotne kierowały na szkolenia związane z usługami transportowymi 16,1 tys. osób, sprzedażą, marketingiem, public relations i handlem nieruchomościami 5,6 tys. osób. Popularne były też: zarządzanie i administrowanie - 5,1 tys. osób oraz architektura i budownictwo 4,4 tys. osób. Bezrobotni na kursach organizowanych przez PUP uczyli się również rachunkowości, księgowości, bankowości, ubezpieczeń i analizy inwestycyjnej - 3,8 tys. osób. Zaś kolejnych 3,7 tys. osób pogłębiało wiedzę związaną w informatyką i wykorzystaniem komputerów (dane podsumowujące 2012 rok).

Z informacji zebranych przez Ministerstwo Pracy wynika również, iż najbardziej efektywne były szkolenia dotyczące zarządzania i administrowania. Pracę w ciągu trzech miesięcy od zakończenia kursu dostało prawie 4,35 tys. osób na 5,15 tys. przeszkolonych.
Ponad połowa uczestników znalazła zatrudnienie po szkoleniach w takich obszarach, jak: prawo, BHP, rolnictwo, leśnictwo, rybołówstwo, ochrona środowiska, usługi stolarskie, szklarskie, rozwój osobowościowy i kariery zawodowej

Ponadto w ciągu ostatnich dwóch lat przeszkolonych zostało 1000 dyrektorów i pracowników powiatowych i wojewódzkich urzędów w celu lepszego diagnozowania potrzeb osób bezrobotnych (źródło: www.biznes.onet.pl).

Dane optymistyczne i zachęcające do podnoszenia swoich kwalifikacji oraz podejmowania wszelkich prób związanych z przekwalifikowaniem. Wszelkie formy aktywności popieramy. Polecamy szkolenia i kursy również te z naszej oferty. Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą dostępną na stronie www.pte.lublin.pl w zakładce Szkolenia i kursy.

Data udostępnienia: 2013-11-12 | Wyświetleń strony: 4463

Źródło: Źródło: http:/ /biznes.onet.pl/praca/praca-poszkoleniach,18493,5578501,5451429,462,1,news-detal