Fundacja Rozwoju Aktywności Społecznej WSPÓLNOTA w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014 - 2020 realizuje projekt "Wspólnota Aktywności i Kompetencji".
Okres realizacji kwiecień 2018 - luty 2020
Głównym celem projektu Wspólnota Aktywności i Kompetencji jest integracja społeczna oraz poprawa dostępu do rynku pracy 100 osób z niepełnosprawnościami (w tym z zaburzeniami psychicznymi) w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2016 r. poz. 546), art. 3 pkt. C)55kobiet i 45 mężczyzn wykluczonych lub zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym w regionie poprzez realizację kompleksowych programów aktywizacji oraz usług reintegracji i rehabilitacji społeczno-zawodowej.
W ramach wsparcia zapewniamy:
I. Program reintegracji społeczno-zawodowej o charakterze społecznym obejmujący:
35 godzin wsparcia indywidualnego (w tym 25 godzin wsparcia psychologicznego i opracowanie Indywidualnego Planu Działania, 5 godzin doradztwa zawodowego i opracowanie Indywidualnej Ścieżki Reintegracyjnej, 5 godzin wsparcia motywującego w formie wzbudzania wewnętrznej motywacji.
60 godzin indywidualnego mentoringu społecznego i zawodowego oraz life coachingu w formie specjalistycznego doradztwa indywidualnego typu life skills
30 godziny wsparcia grupowego w formie specjalistycznych warsztatów Motywacja do działania i rozwój kompetencji interpersonalnych
II. Program reintegracji społeczno-zawodowej o charakterze edukacyjnym obejmujący:
24 godziny wsparcia grupowego w formie szkolenia warsztatowego w zakresie aktywnych technik poszukiwania pracy
20 godzin wsparcia w formie coachingu indywidualnego dotyczącego tzw. kompetencji kluczowych m.in.: interpersonalnych, społecznych oraz przedsiębiorczych
Szkolenia w zakresie kwalifikacji zawodowych
III. Program reintegracji społeczno-zawodowej o charakterze zawodowym obejmujący:
10 godzin indywidualnego pośrednictwa pracy
6 miesięczne staże zawodowe wraz ze stypendium stażowym
IV: Program reintegracji społeczno-zawodowej o charakterze zdrowotnym obejmujący:
Pogłębione wsparcie psychologiczne lub psychoterapeutyczne - obecność wsparcia oraz liczba godzin uzależniona jest od indywidualnych potrzeb UP.
Zapewniamy uczestnikom projektu materiały, pokrycie kosztów dojazdu, wyżywienie na szkoleniach, sprzęt w salach jeśli wymaga tego program zajęć, pokrycie kosztów opieki nad osobami zależnymi w czasie przeznaczonym na udział w projekcie oraz ubezpieczenia: OC i NNW.
Cała ścieżka reintegracyjna dla osoby z wykorzystaniem czterech programów: społecznego, edukacyjnego, zawodowego i zdrowotnego będzie trwała maks.18 miesięcy.
Jeśli jesteś osobą zamieszkująca na terenie województwa Lubelskiego, niepracującą, nieaktywną zawodowo oraz doświadczasz problemów psychicznych zgłoś się do biura projektu w Lublinie lub zadzwoń a my skontaktujemy się z Tobą!
KONKRETNE WSPARCIE FINANSOWE DLA UCZESTNIKÓW
- stypendium stażowe - ok 1795,00 brutto / osoba x 6 miesięcy
- stypendium szkoleniowe - 1110,20 brutto / osoba
- zwrot kosztów opieki nad osobami zależnymi - ok. 180,00 / osoba
- zwrot kosztów przejazdu za dojazdy na szkolenia miękkie i staże do ok. 500,00 / osoba
- opłacone badania lekarskie
Więcej informacji na stronie:
www.fundacjawspolnota.pl/projekt-111-waik